Gündem

Araç Kiralamak İçin Neler Yapılır?

Araç Kiralamak İçin Neler Yapılır?

Araç kiralama nasıl yapılır? Kiralık bir araba, tatilde gideceğiniz yere seyahat etmek zorunda kalmadan özgürce hareket etmek için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca, örneğin kendi aracınız olmadığında veya sahip olduğunuz araç çok küçük olduğunda, hareket etmeniz gerektiğinde bir araç sahibi olma ihtiyacını karşılamak için idealdir.

Araç kiralamak oldukça basittir ve birkaç dakika içinde rezervasyon yaptırmak mümkündür. Ancak bunu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Maliyeti bütçenizi aşmamalı ve sizin için doğru bir seçim olmalıdır. Kiralık araç seçerken, kiralamak istediğiniz araç tipinin yanı sıra sigorta, kilometre, yakıt poliçesi ve tabii ki diğer faktörlere de dikkat etmelisiniz. Bunun yanında olanaklar ve aksesuarlarda önemlidir. Mobil uygulama You Tube kanalı ile işlemlerin videosunu izleyebilirsiniz.

Araç kiralama fiyatı genellikle sahip olmak istediğiniz gün sayısına göre hesaplanır ancak kiralama günleri arttıkça günlük fiyat genellikle düşer. Ayrıca fiyatı değiştirebilecek bir diğer faktör de tercih ettiğiniz kiralık araç türüdür.

En pahalıları büyük ve lüks olanlardır, ancak bu maliyetle bilmeniz gereken çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Tüm merak ettikleriniz için You Tube sitesinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Aracın Kabul ve İade Yeri

 

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken ilk şey, aracı nereden teslim alacağınız ve sözleşmenizin son gününde nereye iade edeceğinizdir. Çoğu şirket, bu işlemlerin her birini farklı bir ofiste gerçekleştirmenize izin verir, böylece onları örneğin havaalanının yakınında alabilir ve trenle eve dönerseniz istasyona geri verebilirsiniz.

Şirket ofislerinin sayısı, kiralamak istediğiniz yere bağlı olacaktır. Bu, ana şehirlerde birçok toplama ve teslimat noktası bulabileceğiniz anlamına gelirken, diğerlerinde başka ofis olmadığı için her ikisini de aynı ofiste yapmak zorunda kalabilirsiniz. Elbette, her durumda, bazı şirketlerin “tek yön” ücreti aldıklarını, yani arabayı teslim alındığı başka bir ofise teslim ettiklerini unutmayın.

 

Havaalanı, İstasyon ve Otel Vergileri

 

Otelden veya havalimanı kapısından araç teslim almak mümkün müdür? Seçtiğiniz şirketin havalimanında, tren istasyonunda veya otogarda ofisleri veya otellere araba teslim hizmeti varsa, oradan almakta sorun yaşamazsınız. Prensip olarak, aynı arabanın fiyatı, kiralama ofisine bağlıdır. Havalimanlarında bulunanlar, mevcut çok çeşitli seçenekler nedeniyle genellikle en ucuzudur. You Tube kanalımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı