Gündem

Bas Endüstriyel Manyetik Seperatör

 

 

Ham maddeler, kullanıma elverişli hale getirilmeden evvel bir takım süreçlerden geçer. Bu işlenme sürecinde, ham madde üzerinde bazı istenmeyen maddeler de buluna bilmektedir. İşlenme esnasında istenmeyen bu maddeler, ayrıştırma işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Bu işlem için kullanılan sisteme manyetik seperatör denilir.

 

Ayrıştırma İşlemi Sistemi

Ayrıştırma işlemi olan manyetik seperatör sisteminde, teknolojinin son imkânları kullanılır. Ve bu en ideal çözüm sistemidir. Kullanışlılığı ve işlevi nedeniyle oldukça fazla ve farklı sektörde kullanılmaktadır. Zira ayrışma işlevini oldukça kısa zaman diliminde gerçekleştirirken, aynı zamanda da en etkili ve verimli şekilde iş yapmaktadır.

 

Sistemin kullanım sahası oldukça geniş olduğundan dolayı, çeşitli amaçlara yönelik de kullanıldığı gözlemlenmektedir. Kullanım alanı itibarıyla oldukça çeşitlilik arz eder. Hem manyetik hem yarı manyetik hem de rol tipi gibi çeşitleri vardır. Gerek çeşit gerekse de istenen kalite ve kalibrede seperatörleri bas-tr.com firmamızdan temin edebilirsiniz. Üstün kalite standartlarına sahip sistemler, yapacağınızın işin fonksiyonel değerini artıracaktır. Hem hesaplı fiyatları hem de kalitesi ile avantajları yakalamak için size bir telefon kadar uzağız.

 

Ayrıştırma Sisteminin Avantajları

Sistemin avantajları arasında ilk sırayı, ayrıştırma işleminin oldukça zahmetsiz ve kolay yönden yapılması alır. Kullanımının oldukça basit olması ve teknik özelliklerinin mükemmelliği, sistemin diğer avantajlarındandır. Herhangi ilave iş gücüne gereksinim duyulmadan çalışması ve sistem temizliği ile bakımının oldukça kolay olması, avantajlı yapısını ön plana çıkarmaktadır. Yapılan işin aksaman sürmesine neden olan bu avantaj özellikleri, sistemi cazip kılmaktadır.

 

Ham maddeler içerisindeki yabancı maddeler, manyetik seperatör aracılığı ile tamamıyla temizlenebilir. Çalışma süresi bakımından uzun süreli bir çalışma özelliği bulunmaktadır. Tasarımının bir gereği bu uzun süreli çalışma esnasında da sıklıkla arıza da göstermemesi, talepleri artırmaktadır. Oldukça düşük enerjide çalışması ve maksimum verimlilik, sistemin en önemli avantajlarından yalnız biridir.

 

Kullanım açısından da oldukça pratik bir yapısı bulunur. Ayrıştırma işlemi yapılacak platforma bağlamak, sistemin işleyişi için yeterlidir. Sistemi, son teknolojik bir ürün olduğundan, zaman içerisinde ve kullandıkça performansında bir azalma gözlemlenmez. Aksine, ilk günkü verimlilikte çalışmayı sürdürür. Asit-Baz içerikli sistemler dışında hemen her sistemle kullanılır.