Ekonomi

Bitcoin Nedir, Nasıl Kazanılır, 1 Bitcoin Kaç TL?

Son birkaç yıldır en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan bitcoin, değerinin hızla artmasıyla ve yatırımcısına kazandırmasıyla bilinir. Çoğu kişinin gündeminde “Bitcoin nasıl alınır?” sorusu vardır. BTC/TRY parametresinde kripto para satın almaya karar verenlerin merak ettiği şey de “Bitcoin kaç TL?” olmaktadır.

İlk kripto para birimi olan bu varlık 2009 yılından bu yana aktif olarak kullanılır. Merkezi olmayan dijital nakit türü, kriptografi ve eşler arası yazılıma dayanır. Halka açık olan defter ile bütün işlemler kayıt altına alınır ve bankalar, hükümetler ya da aracı kurumlar tarafından kontrol yoktur. Bitcoin ne kadar diye araştırdığınızda ise ortaya çıktığı ilk günden bu yana değerinin katlanarak arttığını görebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Değeri yüksek olan bu ilk kripto para ile ilgili bitcoin nasıl alınır sorusu sıklıkla sorulur. Genellikle yanıt olarak akla çoğunlukla bitcoin madenciliği gelir. Matematiksel formüllerin çözülmesiyle ödül kazanımı esasına dayanan bu uygulama için önceden teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Buna kıyasla kripto para borsaları üzerinden alım satım yapmak çok sayıda kullanıcıya daha kolay gelir. Bitcoin kaç TL diye araştırıp en uygun fiyat aralığını gördüğünüzde seçtiğiniz kripto para platformu üzerinden hemen kolay alış ya da satış yapabilirsiniz.

Bitcoin ile Para Kazanılır mı?

Kripto para dünyasını deneyimlemek istediğinizde ilk olarak platform üzerinde bir kullanıcı hesabınızın ve cüzdanınızın olması gerekir. Uzun vadede kazançlı çıkmak adına başlangıçta az bir bütçe ile işlem yapabilirsiniz. Fiyat hareketleri anlık gerçekleştiğinden bu tür işlemlerin risk içerdiğini unutmadan temkinli ilerlemelisiniz. Doğru işlem yapabilmek adına bitcoin kaç TL diye sürekli piyasa takibi yapmanızda fayda vardır.

Bitcoin ile kazanmak için satış, alım, ödeme kabul etme, doğrudan yatırım, bitcoin madenciliği gibi alternatif yöntemler mevcuttur. Madencilik yapmak istediğinizde bulut madenciliği yapabilir ya da kendi başınıza madenciliği tercih edebilirsiniz. Ödeme kabul etme yöntemi ise henüz çok yaygın olmayıp özellikle büyük işletmeler tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Bitcoin Fiyat Hesaplaması

1 bitcoin kaç TL diye merak ettiğinizde anlık güncel fiyatları öğrenebilmek için fiyat hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araçlar hesabınızda bulunan Türk lirasının kaç bitcoin ettiğini otomatik olarak size gösterir. Fiyatlar sürekli değiştiğinden bu tür otomatik hesaplama yöntemlerini kullanmanızda fayda vardır. Fiyatların talep dengesine göre değiştiğini düşündüğünüzde işlemlerinizde aksaklık olmaması için uygun miktarı hesaplama aracıyla belirleyebilirsiniz. İşleminiz için gerekli olan araca kripto para varlık platformu Bitlo’da ulaşabilirsiniz. İnternet bağlantısının olduğu her cihazdan bu araca erişebilirsiniz. Platformda kripto cüzdan oluşturarak hesaplamalarınız sonucunda kripto varlığınıza alım ya da satım emri verebilirsiniz.