Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Ekonomi

Çiftçilere destek yağmuru

Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimle uğraşan kırsal mahallelerde ekonomik kalkınmayı sağlamak ve ürün çeşitliliğini artırmak için “Sulu Tarım” imkânlarını genişletmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Su kaynaklarının daha verimli kullanılması ve kapalı sistem sulama şebekelerinin yaygınlaştırılmasıyla su kayıplarının önüne geçilerek boşa akan su kaynakları değerlendirilmeye alınıyor.

Ekonomi

Enerjide devrim yaratacak proje

Denizli Büyükşehir Belediyesinin enerjide devrim yaratacak, Türkiye’de ilk kez Denizli’de uygulanan yerli ve milli projesi Akbaş HES’te sona yaklaşıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, TENMAK ve TOBB ETÜ işbirliği ile yapılan, kurulu gücü 2,45 MW olacak Akbaş HES’in ana iletim bağlantı çalışması yapılmaya başlandı.

Ekonomi

Bu festival kadınların

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk el sanatlarıyla uğraşan kadınların desteklenmesi, aile bütçelerine katkı sağlanması ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılması amacıyla Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali düzenliyor. Festivalde ücretsiz stant açıp ürünlerini sergilemek isteyen kadınlar, 20 Ağustos’a kadar müracaat edebilecek.

Ekonomi

Ata tohumları emin ellerde

Balıkesir’de yerel tarımın ve tarım ekonomisinin güçlenmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ata tohumlarına sahip çıkıyor. 20 ilçeden topladığı, kaybolmaya yüz tutmuş ata tohumlarını ari bir şekilde yeniden toprakla buluşturmaya hazırlanan Büyükşehir, bu girişimiyle biyolojik çeşitliliğin devamlılığını sağlarken yerel çiftçiliğin ve girişimciliğin yaygınlaşmasında ve organik tarımda öncü olacak.