Gündem

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz Ve Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Sağlar Mı?

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz Ve Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Sağlar Mı?

 

Halk arasında iktidarsızlık denen durum bir hastalık değildir. Kişinin yaşadığı bir hastalığı ya da yaşadığı kazanın sonucunda meydana gelir ve sebebine göre geçici veya kalıcı olabilir. Tıp dilindeki adı erektil disfonksiyondur. Ereksiyonda beliren fonksiyon bozukluğu olarak ele alınır. Genel itibariyle erkek cinsel organının sertleşememesi veya cinsel ilişki sırasında sertliğini koruyamaması olarak tanımlanır. 40 yaş üzeri erkeklerin yaklaşık olarak yarısında görülen bir sorundur. Pek çok sebebi olduğu gibi pek çok tedavi yöntemi de vardır. Tedavi için önce erkeğin cinsel organı neden kalkmaz sorusuna cevap vermek gerekir. Bu da ancak sebebin doğru teşhisi ile mümkündür.

 

İktidarsızlığın Sebepleri Nelerdir?

 

İktidarsızlığın sebepleri psikolojik ve fizyolojik olarak ikiye ayrılır. Psikolojik sebeplerin en yaygın olanları arasında kaygı bozukluğu (anksiyete), depresyon, yoğun stres, mental hastalıklar, ekonomik sorunlar, gizli eşcinsellik, cinsel partnerle yaşanan özel sorunlar, yaşanan kayıp sonrası yas tutma ve geçmişte yaşanan cinsel travma sayılabilir. Bu tip sebepler zamanla ya da psikolojik yardım sayesinde geçtiğinde ereksiyon sorunu da ortadan kalkacaktır.

 

İktidarsızlığa sebep olan fiziksel nedenler içinde en yaygın olanları ise kalp e damar hastalıkları, obezite, yüksek tansiyon, şeker hastalığı (diyabet), hormonal bozukluklar, yüksek kolesterol, Parkinson hastalığı, omurilik çevresinde gelişen hastalıklar veya omurilik zedelenmeleri, felç (inme), metabolik düzensizlikler ayrıca kişinin yaşamlar alışkanlıklarındaki aşırı alkol tüketimi, tütün içme, madde bağımlılığı, düzensiz uyku ve egzersiz yetersizliğidir.

 

İktidarsızlık Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 

Erektil disfonksiyon sebebin teşhis edilmesi sonrası tedavi edilmesi mümkün olan bir işlev bozukluğudur. Tedavinin ilk aşamasını PDE5I tipi ağızdan alınan ilaçlar oluşturur. Bu ilaçları doktorunuza danışmazdan asla kullanmayınız. Kalp hastaları ve diyabet hastalarının kullanması çok sakıncalıdır. İkinci bir tedavi seçeneği olan penise enjeksiyon yolu ile uygulanan ilaç tedavisidir. İlaç penise zerk edildikten 10-15 dakika sonra sertleşme başlar. Peniste ağrı ve istenmeyen sertleşme süresi uzunluğu gibi yan etkiler görülebilir. ESWT olarak da bilinen şok dalga terapisi bir tedavi değildir ancak bazı hastalara yararlı olduğu gözlenmiştir. Mutluluk çubuğu taktırmadan önce doktorunuz tavsiye ederse denenebilir.

 

Penis Protezi Nedir?

 

Penis protezleri cerrahi müdahale gerektirdikleri için son basamak olarak kabul edilirler. Diğer tedavi yöntemlerinden fayda sağlayamamış hastalara önerilir. Tek bir cerrahi işlem sonrasında başka uygulama gerektirmeden kesin çözüm sunan tedavi yöntemidir. Doktorun talimatına göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Ardından açılan kesi yoluyla protez penise yerleştirir. Penis protezleri %90 civarı başarı oranına sahiptir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.