Gündem

Güç Kaynağı

Güç Kaynağı

Kesintisiz güç kaynağı aynı zamanda UPS olarak da adlandırılır. Bu sistemler günümüzde elektrik kesintisini önlemek üzere kullanılmaktadır.

Bilgisayar gibi elektronik aygıtlar bilindiği üzere elektrik kesildiği gibi kapanır. Bu durum birçok olumsuz duruma neden olabilir. Elektriklerin ani bir şekilde gitmesi ana karta ya da dahili donanımlara zarar verebilir. Bunun yanı sıra üzerinde çalışılmakta olan proje, bir Microsoft Word dosyası kaydetmeden kapabilir.

Böylece aynı işlemleri tekrar yapmak gerekebilir. Burada devreye giren kesintisiz güç kaynakları çözüm sunmaktadır. Böylece bir süre daha gücün devam etmesini, sistemin çalışmasına olanak tanır. Böylece elektrik kesilse bile çalışmayı kaydedebilir. Ardından bilgisayarı normal bir şekilde kapatabilirsiniz.

Kesintisiz Güç Kaynağı Çözümleri

Kesintisiz güç kaynağı kendi içerisinde 5 parçadan meydana gelir. Bunlar ana hatları ile aşağıda olduğu gibi incelenmektedir;

  1. Şarj ünitesi
  2. Inverter ünitesi
  3. Aküler
  4. Static By-Pass
  5. RC-232 / USB haberleşme birimi

Yapı olarak bu cihazlar Off-Line, Line Interactive ve Online UPS olarak üçe ayrılmaktadır. Her sistemin enerji ihtiyacı farklı olduğu için günümüzde farklı güç değerlerine sahip cihazlar vardır. Her biri farklı sürelerde çalışma olanağı sunar.

Eğer bunların her birini incelemek, aralarından hem size hem de sisteminize en uygun olanı tercih etmek istiyorsanız, İnform tarafından sunulan kesintisiz güç kaynağı çözümlerini inceleyebilir, size uyumlu olanı sipariş verebilirsiniz.