Gündem

İngilizce Mülakat Soruları Test

İngilizce Mülakat Soruları Test

İngilizce seviye tespit sınavı günümüzde birçok firma tarafından işe alım sürecinde yapılır. İngilizce global bir dil olduğu için birçok pozisyonda bilmek gerekmektedir. Her ne kadar İngilizce seviyesine dair bir belge olsa da kullanılmayan bir dil zamanla eskisi gibi verimli konuşulamaz. Bu nedenle firmalar kendileri de ayrı testler, mülakatlar yapar.

Ancak profesyonel olmayan, basit yapılı bir test gerçekten kimin bildiğini anlayamamanıza neden olur. Böylece işe alım süreci de kötü etkilenebilir. Eğer profesyonel bir şekilde süreci tamamlamak istiyorsanız, IM size aradığınız fırsatı tanımaktadır.

Özel şekilde hazırladığı İngilizce mülakat soruları test 53 farklı bölüme göre yapıldığı için her sektöre çözümler sunulmaktadır.

IM Hangi Uzmanlık Alanlarında Hizmet Veriyor?

İş ortaklarına işe alım sürecinde destek olmayı hedefleyen IM, birçok uzmanlık alanında hizmet vermektedir. İngilizce test hazırlanan bazı alanlar şöyledir;

 1. Avukat
 2. Bütçe ve Raporlama
 3. Finans
 4. Hazine Uzmanı
 5. Genel İngilizce
 6. İdari işler
 7. Halkla İlişkiler
 8. İnsan Kaynakları
 9. IT
 10. İthalat- İhracat
 11. Kurumsal İletişim
 12. Laboratuvar Teknisyenliği
 13. Lojistik
 14. Marka Yönetimi
 15. Mimarlık

Bunların yanı sıra resepsiyonist, satış, sosyal medya pazarlama, planlama, pazarlama ve muhasebe gibi alanlarda da İngilizce test yapılmaktadır. Böylece her işverene özel fırsatlar teklif edilmektedir.

IM Hangi Mühendislik Dallarında Hizmet Veriyor?

IM sadece uzmanlık alanlarında değil mühendislikte de özel İngilizce test gerçekleştirmektedir. Bu bakımdan şu gibi konularda hizmet veren firmalara çözümler sunar;

 1. Arge Mühendisliği
 2. Bakım ve Onarım Mühendisliği
 3. Çevre Mühendisliği
 4. Elektrik Mühendisliği
 5. Gıda Mühendisliği
 6. İnşaat Mühendisliği
 7. Kalite Mühendisliği
 8. Kimya Mühendisliği
 9. Maden Mühendisliği
 10. Mekatronik Mühendisliği

Bunların dışında metalürji, tekstil ve makine mühendisliklerinde de özel çözümler sunmaktadır. Tüm bunların dışında teknoloji ve iletişim, havacılık sektörlerinde de firmalara İngilizce mülakat soruları test hazırlanır.

Bu sınav 65 dakika sürmekte olup toplamda 80 puandır. İçinde dil bilgisi, paragraf tamamlama, dinleme ve çeviri bölümleri vardır. Bunun tamamlanmasıyla son olarak konuşma sınavına geçilir. Böylece süreç de başarıyla tamamlanır.