Gündem

Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında konuşuyor (CANLI)

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni yasama yılının ilk grup toplantısında salonu 81 ilden gelen 600 genç doldurdu.

“Toplumu neden kavga eder hale getiriyor, neden ayrıştırıyorsunuz” diye soran Kılıçdaroğlu, “Düşünce özgürlüğü varsa aklı kullanmak varsa, akıl yüce yaradanın bize bahşettiği en önemli unsur, akıl, yani düşünmek, yani bilime katkıda bulunmak, ezilen insanın yanında olmak yazı yazdı diye hapislere atılan insanların sesi olmak. En büyük gücüm bu ülkenin gençleri. 7.5 milyon gencimiz ilk kez sandığa gidip oy kullanacak. 7.5 milyon gencin tarihsel bir sorumluluğu var. Ya bir dikta yönetimine kalıcılık sağlayacağız ya da bir dikta yönetimini demokratik yollarla sonlandıracağız. İkincide benimle beraber olmaya hazır mısınız?” dedi.

Milletvekillerinin koltuklarına oturan gençler “Umudun lideri gençlik seninle” yazısı ve aynı mesajın yazıldığı tişörtlerle Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını alkışlar ve “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu” tezarühatlarıyla sıklıkla kesiyor.

Hükümetin vatandaşlara yalan söylediğini öne süren Kılıçdaroğlu, “Faizi indireceğiz dediler. Soruyorum size, neyi indirdiler? Bankaların faizini indirdiler” dedi.