Gündem

Peşinatsız Araba Almak İster misiniz?   

Peşinatsız Araba Almak İster misiniz?

Araç markalarının sınırlı süreli araç satın alma kampanyası kapsamında bireylere peşin ödemesiz araç sahibi olma fırsatı sunuluyor. Satın alınan aracın tamamı için kredi tanımlanır ve alıcıya kısa vadeli kredi verilir. Peşin ödemeden araba almak isteyenlerin bu yinelenen kampanyaları takip etmesi gerekiyor. Peşin ödemeden taksitli araç satın almak isteyenler için bir diğer yöntem ise kredidir.

 

Tüketici Kredisi Nedir?

Tüketici kredisi, kişinin serveti ve geliri ile sınırlı olmayan ve peşinatsız taksitle araba kredilerdir. Yüksek bir geliriniz ve banka siciliniz iyi ise kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisi almayı düşündüğünüz aracın fiyatına yetmiyorsa aynı zamanda ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca kendi bünyelerinde kredi sunan galeriler de dikkatle değerlendirilmelidir.

 

Peşinatsız Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Peşinatsız araba almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak güvenilir ve yasal hizmet sağlayan şirketler ve bayilerden araba alınması gerekir. Daha sonra ise alınacak arabanın testleri kesinlikle yaptırılmalı ve eğer sözleşme imzalamak gerekiyorsa sözleşmede yer alan detayların dikkatli bir şekilde okunması gerekiyor. Bunlara ek olarak dikkat etmeniz gereken diğer hususlar ise şu şekildedir, mümkünse güvenilir firmaları tercih edin. Almayı düşündüğünüz arabanın piyasa değerine uygun olup olmadığını kontrol edin. Yüksek peşin ödeme gerektiren işletmeler ve araçlar yerine, işinize yarayacak aracı tercih edin. Tek seferlik ödeme yapmak istediğinizde veya kredinizi erken kapatmak istediğinizde size kolaylık sağlayabilecek firmaları tercih etmeniz gerekir. Araç için satın aldığınız tutarın tamamının sayıldığını kontrol etmeyi unutmayın. Araç almak istediğiniz firma veya kuruluşun tüketici kanunlarına uygun bir sözleşmesi olup olmadığına dikkat edin. Aylık ödemeleri yaptıktan sonra mutlaka ödeme makbuzlarını ve bulunan faturaları getirin.

 

Peşinatsız Taksitle 2.El Araba Nasıl Satın Alınır?

Tam kredi ile kullanılmış alacaklar ve peşinatsız araba almak için bankalarda kredi notunuz yüksek ise bütçenize en uygun taşıt kredisi başvurunuz neticesinde onaylanacaktır. Aracın yaşına göre farklı faiz oranları uygulanır. Kredi tutarı ve vade oranı da farklıdır. Ayrıca, ikinci el taşıt kredilerinde ücret indirimleri uygulanır. Bu sayede peşin ödeme yapmadan ikinci el araba satın alabilirsiniz.

 

Peşinatsız Araba Kampanyaları Nelerdir?

Tofaş ve Fiat gibi büyük otomobil firmalarının düzenlediği peşinatsız araba al kampanyası yok. Ödünç almak istemeyenler veya peşinatı olmayanlar gelir belgesi ile yeni araç ödünç almak isterler. Bunlar bankacılık kampanyalarının yanı sıra İslami usuller gibi senet ve teminat kampanyalarıdır. Faiz ödemeden insanları farklı bir şekilde araba sahibi yapıyorlar. Otomobillerin ön ödemesiz olarak satışa sunulduğu showroomlar, vadesiz bono karşılığında alım satım işlemleri gerçekleştiriyor. Bazı durumlarda, kötü kayıtlar ve muhtemelen olumsuz kayıtlar nedeniyle bankalardan kredi almak zor olabilir. Peşinat ödemeden tam kredili araç satın alma yöntemlerini keşfetmek biraz zor olabilir. Bu nedenle depozitosuz oto galerisine gitmek, nakitsiz araba almak için kullanılan yöntemlerden biridir.