Gündem

Keleş, Sapanca’da muhtarlarla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, ilçe ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Sapanca ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek ilçenin sorunlarına dair görüş alışverişinde bulundu.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP ilçe Başkanı Cengiz Çiçek, Belediye Meclis Üyeleri Müjgan Gençer, Arda Şahin ve yöneticilerle birlikte Akçay Mahallesi Muhtarın İlhan Sezer, Balkaya Muhtarı Fikret Balkaya, Hacımercan Muhtarı Kazım Demir, Memnuniye Muhtarı Mahmut Kılıç, Muradiye Muhtarı Ahmet Odabaş, Uzunkum Muhtarı Serkan Başar, Şükriye Muhtarı İsmail Polat ve İstanbuldere Muhtarı Abdullah Tıknas’ı ile ziyaret etti.

MAHALLELERİMİZDE ALTYAPI YOK, İÇME SUYU DAHİ SIKINTILI

Bölgede yaşanan en önemli sorunların altyapıdan kaynaklı olduğuna vurgu yapan Keleş, “İlçemize bazı mahallelerimizde Doğalgaz yatırımı yok. Altyapıda ciddi sorunlar var. Vatandaşlarımız çamur içinde yürüyor. Lafa geldiğinde çağ atladık diyenleri ilçelerimize bağlı mahalleleri görmeye davet ediyorum. Ancak halkın karşısına çıkacak yüzleri olmadığı için topu taca atmayı tercih ediyorlar. Derelerde ıslah çalışmaları yapılmalı. İçme sularında sıkıntı yaşanıyor. Mahalle sakinleri yağmur yağdıktan sonra çeşmelerde suların çamurlu aktığını söylüyor. Mahallelerimizde imarda da sorunlar yaşanıyor. Sapanca Gölünde yüzecek alan kalmadığı var olan kısmında yok edildiğinden şikayetçi. Yapı stoku az olan yerlerde imarda düzenleme yapılmalı ve kat farkı arttırılmalı. İmarda daralma yapılan yerlerde düzenlemeler yapılmalı” diye konuştu.   

AKÇAY MAHALLESİNDE SİT ALANI KALDIRILMALI

Merkezi SİT alanı olan Akçay Mahallesinde de düzenlemeler yapılması gerektiğini dile getiren Keleş, “Akçay Mahallemizin merkezi SİT alanı. SİT alanı kaldırılmalı, plan üzerinde yeniden çalışma yapılmalı. Plan yapıcılar bu çalışmalarını masa başında değil yerinde yapmalıdır” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı